Firma  METALKOV MB s.r.o. vznikla v roce 1997. Současné její sídlo se nachází severozápadně na okraji města Moravských Budějovic.

Zabýváme se zakázkovou kovovýrobou sestávající hlavně z dělení materiálu, třískovým obráběním a lisováním a ohýbáním dílů převážně za studena, svařováním apod.

Jsme přední výrobce truhlářských svěrek, vyráběných jak z pásové oceli, tak i z ocelových odlitků a to v několika provedeních a velikostech až do délky 3m. 

Neméně důležitým programem je výroba průmyslových čistíren vod, které jsou vyráběny od r. 2001. Odběratelem jsou firmy v rámci celé Evropy. Protože se jedná téměř výlučně o zpracování nerezového materiálu, jsou kladeny vysoké nároky na profesionální odbornost pracovníků v oboru svařovací techniky.

Dále vyrábíme např. konstrukční prvky pro montované rodinné domy, nosiče dílců pro robotické linky automobilek.

Výrobní zařízení sestává z klasických strojů  jako jsou soustruhy, frézy, ohýbačky, lisy až po nové stroje jako CNC obráběcí centrum, plazmové řezání.

 K udržení vysoké kvality všech zmíněných produktů, i všech těch, které jsou v plánu pro příští léta a pro uspokojování požadavků zákazníků, má tato společnost od r. 2003 zaveden systém řízení a kvality, schválený certifikačním orgánem TÜV, který vyhovuje normě ČSN EN ISO 9001:2016 a systém kvality procesu svařování ČSN EN ISO 3834-2:2006

Společnost je vedená Krajským soudem v Brně oddíl C, vložka 28550.