Nechte měření na nás...

Naše firma disponuje přenosným CMM měřícím zařízením, které umožňuje provádět měření rozměrných výrobků a zařízení přímo ve Vaší firmě. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat. Více informací o zažízení naleznete níže.

Metronor SOLO

Popis měřícího zařízení

Metronor SOLO je přenosný systém CMM založený na patentovaném principu společnosti Metronor. Jedná se o souřadnicový měřící stroj, který se skládá ze dvou samostatných částí (kamery a dotykového světelného pera). Díky čemuž je možné měřit i body, které nejsou viditelné v zorném poli kamery. Měření funguje na principu porovnávání skutečných rozměrů s CAD daty.

Použití

Měřící systém Metronor SOLO lze použít při výrobě a následném přeměření velkých svařovaných dílů, odlitků, výkovků nebo různých montovaných sestav. Dále lze nastavovat/seřizovat různé přípravky, dorazy a upínky. Používá se také při vývoji prototypů a při mezioperační kontrole. Systém Metronor SOLO je také vhodný pro měření trubek a potrubí.

 Metronor Solo 3D CMM

 Výhody použití měřícího zařízení

  • rozsah měření až 2000 m³
  • jednoduché použití
  • rychlá příprava měření
  • jedna kamera a světelné pero
  • přesnost měření 0,2 mm  

Technické parametry

Přesnost je závislá na vzdálenosti kamery od měřeného kusu viz. tabulka

Vzdálenost kamery od měřeného kusu                                 min. 1,5 metru                 max. 25 metrů

Měřený maximální objem (výrobek)                                                                                     2000 m³

Vzdálenost kamery (m) Přesnost (mm)
1,5 0,12
5 0,16
10 0,21
20 0,43

Výstupní protokol

Po úspěšném dokončení měření a dosažení požadovaných rozměrů lze exportovat měřící protokol ve formát PDF. Součásti tohoto protokolu mohou být 3D obrázky měřené součásti. Může být v různých jazykových mutacích, případně obsahovat hlavičku Vaší firmy.                                                  

Podklady pro měření

Nezbytné pro realizaci zaměření součásti je 3D model. Ideálně ve formátu STEP. Pokud zákazník nemá možnosti tento model poskytnout jsme schopni tento model vytvořit z výkresové dokumentace, kterou nám zákazník poskytne. S výkresovou dokumentací je samozřejmě zacházeno jako s duševním vlastnictvím.